browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Turystyka

Sudan to kraj stosunkowo rzadko odwiedzany przez turystów. Z tego też powodu kraj nie ma dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej.

Większość mieszkańców Sudanu to bardzo przyjaźni i sympatyczni ludzie. Nierzadko, chętnie zapraszają turystów do wspólnych posiłków. Nie zaproponowanie im dołączenia do wieczerzy uznają wręcz za niegrzeczne. Równie chętnie zapraszają gości do własnych domów. Bardzo lubią opowiadać o swojej kulturze i przybliżać ją podróżnym, odwiedzającym ich kraj.

W Sudanie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Głównymi kierunkami turystycznymi są, przede wszystkim, miasta Chartum i Omdurman.

 

Zakwaterowanie

W Sudanie najlepiej zatrzymać się w stolicy kraju. Poziom komfortu w hotelach nie jest zbyt wysoki, ale większość osób przyjeżdżających do Sudanu, nie oczekuje wysokiego standardu. Jeżeli jednak poszukujemy komfortowego miejsca, w którym można przenocować, powinniśmy zdecydować się np. na Hilton Hotel, którego standardy nie różnią się od tych na zachodzie Europy.

Ceny hoteli nie należą do najniższych, są porównywalne do cen europejskich. Poza stolicą i Portem Sudan trudno znaleźć nocleg w miejscu o wysokim standardzie.

Przenocować można w mniejszych hotelach w schroniskach, ale nie należy spodziewać się tam luksusowych warunków. W wielu miejscach, oferujących nocleg, nie ma łazienek. Wodę do mycia oraz spożywania otrzymuje się w miskach lub konewkach.

Sudan to jeden z krajów w Afryce, w których można zdecydować się na nocleg pod gołym niebem. Istnieje także możliwość korzystania z darmowych kempingów.

 

Transport

W Sudanie jedynie główne drogi są wykonane z asfaltu. Większość ulic jest w bardzo złym stanie. Niektóre z nich są zamykane w porze deszczowej.

W większych miastach istnieje możliwość wypożyczenia samochodu wraz z kierowcą, ale koszty tego są bardzo wysokie. Tańszą opcją jest korzystanie z taksówek, stojących na postojach lub złapanych na ulicy. Cena przewozu ustalana jest z kierowcą.

Oczywiście, istnieje również możliwość podróżowania komunikacja miejską. Autobusy nie odjeżdżają o ustalonych porach. Ruszają dopiero, kiedy są zapełnione.

Z korzystania z prywatnych busów lepiej zrezygnować, gdyż usługi te nie są do końca legalne.

Kolej w Sudanie jest rozbudowana, ale słabo zmodernizowana. Podróż trwa długo, a pociągi są zatłoczone, zwłaszcza wagony drugiej i trzeciej klasy.

Ciekawą atrakcją może być podróż rikszą, jednak trzeba się przygotować na niski poziom komfortu jazdy, z powodu dziurawych dróg.

więlbłądy